Program Committee

  1. Adegboyega Ojo (United Nations University)
  2. Andrea Kavanaugh (Virginia Tech)
  3. Anneke Zuiderwijk – van Eijk (TU Delft)
  4. Atreyi Kankanhalli (National University of Singapore)
  5. Basit Shafiq (Rutgers University, CIMIC)
  6. Bonnie Mackellar (St John's University)
  7. Bram Klievink (Delft University of Technology)
  8. Byoung Kim (Kookmin University)
  9. Carlos Nunes Silva (University of Lisbon)
  10. Chee Wei Phang (Fudan University)
  11. Chris Hinnant (Florida State University)
  12. David Valle Cruz (UAEMEX)
  13. Dolores Edwiges Luna Reyes (Universidad De Las Americas Puebla)
  14. Eduard Hovy (ISI / University of Southern California)
  15. Efthimios Tambouris (University of Macedonia)
  16. Elsa Estevez (United Nations University -EGOV, Portugal)
  17. Fabro Esteibel (Universidade Federal Fluminense)
  18. Feng Gao (Fudan University)
  19. François Charoy (Université de Lorraine - LORIA)
  20. Gabriel Puron Cid (Centro de Investigación y Docencia Económicas)
  21. Giri Kumar Tayi (SUNY at Albany)
  22. Hatem Ben Sta (University of Tunis at El Manar)
  23. Helen Liu (The University of Hong Kong)
  24. Jaideep Vaidya (Rutgers University)
  25. Jing Zhang (Clark University)
  26. Jisue Lee (Florida State University)
  27. John Bertot (University of Maryland)
  28. Jusil Lee (Korea Army Academy)
  29. Justin Longo (Arizona State University)
  30. Karine Nahon (University of Washington)
  31. Kellyton Dos Santos Brito (Pernambuco Rural Federal University)
  32. Kincho Law (Stanford University)
  33. Liang Ma (Renmin University)
  34. Maddalena Sorrentino (University of Milan)
  35. Man-Sze Li (IC Focus)
  36. Marie Anne Macadar Moron (PPGAd - Programa de Pós-graduação em Administração)
  37. Marijn Janssen (Delft University of Technology)
  38. Mila Gasco (ESADE)
  39. Monica Liu (Fudan University)
  40. Naim Kapucu (UCF)
  41. Nan Zhang (Tsinghua University)
  42. Nancy Wiegand (University of Wisconsin, Madison)
  43. Paolo Cappellari (City University of New York)
  44. Pee Loo Geok (Nanyang Technological University)
  45. Peter Parycek (Danube-University Krems)
  46. Qi Yu (Rochester Institute of Technology)
  47. Ramon Gil-Garcia (University at Albany)
  48. Ramona McNeal (university of Northern Iowa)
  49. Rimantas Petrauskas (Mykolas Romeris University)
  50. Rodrigo Sandoval-Almazan (Universidad Autonoma del Estado de Mexico)
  51. Rui Lourenço (Universidade de Coimbra)
  52. Scott Robertson (University of Hawaii)
  53. Sehl Mellouli (Universite Laval)
  54. Seok-Jin Eom (Seoul National University)
  55. Sergio Picazo-Vela (Universidad de las Americas Puebla)
  56. Sharon Dawes (Center for Technology in Government, University at Albany/SUNY)
  57. Soon Ae Chun (CUNY)
  58. Stephan Grimmelikhuijsen (Utrecht University)
  59. Teresa Harrison (University at Albany)
  60. Theresa Pardo (Center for Technology in Government, University at Albany, SUNY)
  61. Tomasz Janowski (United Nations University -EGOV, Portugal)
  62. Tommy Snead (School of Library and Information Studies University of Oklahoma)
  63. Vishanth Weerakkody (Brunel University)
  64. Wei Zhong (Renmin University of China)
  65. Yigal Arens (University of Southern California)
  66. Yu-Che Chen (University of Nebraska at Omaha)
  67. Yueping Zheng (Sun Yet-sen University)
  68. Yushim Kim (Arizona State University)